Näringslivsforum Skövde

2020-02-12

Jonna Nyberg lämnar över ordförandeskapet för Näringslivsforum!

På Näringslivsforums årsstämma 26 mars presenterade vi att vår fantastiska Jonna Nyberg valde att lämna ifrån sig ordförandeskapet för Näringslivsforum i Skövde. Jonna är och har varit en stor tillgång för föreningen, inte bara med sin kunskap och vilja till utveckling, utan också genom sin fina person och förmåga att få alla sedda och bidra till styrelsens fina team-anda. Jonna är och har varit en tillgång för både föreningens utveckling som för våra medlemmar. Vi tackar Jonna för tiden hos oss och vi önskar henne all lycka framöver!

I samband med detta valdes Åsa Carlberg till ny ordförande för Näringslivsforum. Varmt välkommen Åsa! Vi ser fram emot att arbeta tillsammans med dig och ta del av ditt driv och engagemang för Skövde och Skaraborg. Ni kommer få en närmare presentation från Åsa inom kort.